Herlig Julefrokost – Glædelig Jul | A/B Hunderup Møllepark

A/B Hunderup Møllepark

← Tilbage til nyheder

Herlig Julefrokost – Glædelig Jul

Udgivet den 11. december 2021

En herlig julefrokost for foreningens medlemmer udspandt sig en lørdag eftermiddag i december.  Foreningens julefrokostudvalg havde lagt sig i selen for at skabe gode rammer for årets julefrokost i fælleslokalet. Og det lykkedes !!!

 

Vi fik lejlighed til at hilse på alle de ny medlemmer af foreningen, som var kommet til gennem det seneste år.

God mad, gode historier og ikke mindst et pakkespil der sikkert går over i historien. En helt særlig pakke fik al opmærksomheden. Den blev gennem hele pakkespillet jagtet af (næsten) alle tilstedeværende. Hvad indeholdt så pakken?  Resultatet ses på billedet…….

Udvalget bag julefrokosten skal ha’ stor tak for indsatsen.